אפיקי תרומה אפשריים

 
מו כל החלומות הגדולים, גם פעילות בית המדרש מתפרטת לעשייה חינוכית יומיומית ושוטפת. אנו מזמינים אתכם: הורים, בוגרות וידידי בית המדרש, להיות שותפים עמנו בחזון ובמעשה.
מלבד האפשרות לתרום לבית המדרש באפיקים המוצעים, קיימת אפשרות להשתתף בעשייה על ידי הוראת קבע או תרומות ייעודיות לפרויקטים נוספים העומדים על סדר יומנו ונשמח לפרטם.
כל התרומות מזכות את התורם באישור לפטור ממס (לפי סעיף 46) ומאפשרת הנצחות או כיבודים ליקיריכם.
 

 
לפרטים נוספים נשמח להיפגש ולשוחח.
גילה- gbmigdaloz@haretzion.org.il

תכנית בת מצווה 
כהמשך לתכנית "יום בר-מצווה" שהשיקה ישיבת הר עציון, התחלנו לקיים מתכונת מקבילה: "יום בת מצווה" לבנות בוגרי ישיבת הר עציון, במגדל עז. התוכנית, אשר משלבת בין לימוד תורה משותף לאבות ולבנות, וחוויה משותפת של שירה ותפילה, היא משמעותית ורבת עצמה לבנות, לאבות ולבית המדרש כולו. 

קרן מלגות לתלמידות נזקקות
מתוך אמונתנו העמוקה בלימוד תורה ובבניית עולם רוחני בבית המדרש לכל החפצות בכך, אנו שואפים לקבל כל תלמידה המתאימה ומעוניינת ללמוד. לשם כך אנו נדרשים מדי שנה לסיוע במימון שנת הלימודים של תלמידות מועטות יכולת כדי לאפשר גם להן את הזכות ללמוד בבית המדרש. 
מימון שנת לימודים מלאה - 12,000 ש"ח. 

 
דיסק 
הקהילה הרוחנית בבית המדרש הנבנית על ידי תפילה ושירה משותפת מאפשרת לנשים לחוות עולם רוחני עשיר דרך ציר השירה והמוסיקה. הפקה מקצועית של שירת בית המדרש מאפשרת 'לקחת הביתה', לעולם המעשה,  את החוויה הרוחנית.
עלות הפקת דיסק מוסיקלי (אחת לשלוש שנים) - 20,000 ש"ח. 

  
מגילת אסתר מאוירת
תלמידות מוכשרות ויצירתיות כתבו ואירו מגילה ייחודית וצבעונית לקראת פורים ה'תשע"א. אפשר להקדיש את ההפקה לכבוד או לזכר קרובי משפחה וחברים.כדי שנוכל להוציא את המגילה לאור אנו זקוקים לתרומה חד פעמית של 7,000 ש"ח.


ספריית שירה
בט' בכסלו ה'תש"ע ציינו בבית המדרש את יום השנה השני לפטירתה של שירה אברמן, רעייתו של אברמי אברמן בוגר ישיבת הר-עציון. לזכרה הקדישה המשפחה וחבריה ספרייה לימודית וחינוכית בצמוד לבית המדרש, אשר בה פינות ישיבה, אזורי למידה לחברותות ולחבורות לימוד, פינת מחשבים וספרייה מכובדת הכוללת ספרי קודש, ספרות תורנית מודרנית וספרי שירה. העיצוב המיוחד, תשומת הלב וההשקעה בפרטים הקטנים, הופכים את המקום לפינת חמד של שקט ואווירה מיוחדת, אשר ממנה נהנות תלמידות בית המדרש והצוות באופן יומיומי.

אפשר להמשיך ולהשתתף במפעל ההנצחה - ולתרום ספרים, כתבי עת, מחשבים וציוד נלווה ועוד.
 

 
פרסומים
לצד הלימוד והעמל בתורה נעשה מאמץ לעודד את התלמידות והבוגרות לכתוב וליצור מתוך הלימוד. אפיק היצירה המרכזי הקיים היום הוא כתיבה לרבעון  ה'הסכת'- עלון המשמש כבמה לכתיבה תורנית בענייני השעה ולכתיבת שירה והבעת דעות של תלמידות בית המדרש ובוגרותיו. העלון המופץ לכל התלמידות ולכל הבוגרות. עורכות העלון הן בוגרות בית המדרש והכותבים הם רבני ותלמידות בית המדרש.

עלות הפקת עלון 'הסכת' עומדת על 7,000 ש"ח.

ימי עיון
במהלך שנת הלימודים מקיים בית המדרש ימי לימוד ועיון הפונים לקהלי יעד שונים: חלק מהם מיועד לבוגרות, וחלק לציבור הרחב. ימים אלו מאפשרים עיסוק בסוגיות מענייני דיומא, הן בנושאי חגים ומועדים והן בנושאי אקטואליה העומדים על סדר היום הציבורי במדינה.  

ימי העיון השנתיים המתקיימים בחנוכה בבית המדרש הם מגולות הכותרת של השנה. בכל שנה הלימוד עוסק בנושאים אקטואליים על סדר היום הציבורי. רבנים ומרצים המומחים בתחומם מגיעים ומציגים את השקפת עולמם בנושא. מלבד הרחבת הדעת, המטרה היא לאתגר את התלמידות לקחת אחריות ולחוות עצמן כמעורבות בסוגיות שעל הפרק.
ברצוננו להרחיב את פעילות ימי העיון, לקדם ימים וערבים בקרב הבוגרות במגוון קהילות. נשמח לשותפותכם בהרחבת הפעילות.
תרומת יום עיון מלא - 3,000 ש"ח.
תרומת ערב עיון - 1,200 ש"ח.
תרומת סדרת ימי עיון - 8,000 ש"ח.

תכנית מנהיגות לתלמידות חו"ל
תלמידות חו"ל במגדל עז מתאפיינות ככללן ברמה לימודית גבוהה, ברמת עברית מצוינת ובמוטיבציה מרשימה להתערות בבית המדרש הישראלי על כל ממדיו. הן משולבות באופן מלא ובלתי מובחן בשיעורים, בסדרים ובפנימיות. בנוסף לחוויה הלימודית לה הן זוכות בשנה זו, אנו מנסים להעשיר ולהעצים את חווייתן הישראלית והציונית על ידי מפגשים, הרצאות, טיולים ושבתות אשר תוכנם מתמקד בליבון ושיח אודות האתגרים העומדים בפניהן כנשים צעירות בעולם היהודי המודרני: בעלייה לארץ, במנהיגות נשית-תורנית, במעורבותן בקמפוסים בחו"ל, בהמשך בניית אישיותן וזהותן כעובדות ה' המחויבות להלכה, וכן באתגר לקיחת אחריות אקטיבית כלפי כלל ישראל וכלפי מדינת ישראל. 
בית המדרש לנשים מגדל עז על שם סטלה ק. אברהם ליד ישיבת הר עציון
קיבוץ מגדל עז, גוש עציון, ד"נ צפון יהודה מיקוד 90915טל. 02-9934520/1 פקס. 02-9934901migdaloz@haretzion.org.il
תצלומים באדיבות יהושע הלוי ורבקה קובלסקי

יהדות, פרשת שבוע, פורומים, חגים